שמלה לבנה צנועה - סוד הקסם

שמלות לבנות צנועות מאוד מבוקשות בתור שמלות כלה, לנשים שחשוב להן להיראות במיטבן במעמד החופה וגם לשמור על מידה ניכרת של צניעות. כל אחת מהסיבות שלה.

אבל שמלה לבנה צנועה היא גם הבגד המושלם לערב חג עם המשפחה, לביקור בבית הכנסת, לדייט עם הבעל, או לאירוע בו מבקשים להגיע עם לבוש לבן.

ליריס מסבירה - מתי כדאי ללבוש שמלה צנועה לבנה והאם זה מתאים לכל אירוע?

שמלות לבנות צנועות מאוד מבוקשות בתור שמלות כלה, לנשים שחשוב להן להיראות במיטבן במעמד החופה וגם לשמור על מידה ניכרת של צניעות. כל אחת מהסיבות שלה. אבל שמלה לבנה צנועה היא גם הבגד המושלם לערב חג עם המשפחה, לביקור בבית הכנסת, לדייט עם הבעל, או לאירוע בו מבקשים להגיע עם לבוש לבן.

ליריס מסבירה - מתי כדאי ללבוש שמלה צנועה לבנה והאם זה מתאים לכל אירוע?

שמלה לבנה צנועה - סמליות של הבגד הכי מיוחד

שמלה לבנה צנועה יכולה להיות שמלת כלה. אבל היא יכולה כאמור להיות גם שמלה לבנה צנועה ופשוטה יחסית, מיועדת ללבישה באירועים יותר קלילים.

כך או כך, יש סמליות מאוד גדולה ללבישת שמלה לבנה, שבגללה היא הפכה המזוהה ביותר עם לבוש של כלה ביום חתונתה. יש אומרים שהטעם לכך הוא לשמור על סוג של "תלבושת אחידה" לכלות, שלא יהיה הבדל גדול מדי בין כלה עשירה לכלה ענייה (בימי קדם היה מאוד יקר לצבוע בדים). שמלה לבנה מסמלת טוהר וניקיון. הצבע הלבן מסמל את הכפרה על החטאים "חטאיכם כשלג ילבינו" וכן הלאה. הצבע הלבן נחשב צבע שמעודד אנשים לחזרה בתשובה המעיד על קרבה לאמונה.

אבל לפעמים את רוצה ללבוש שמלה לבנה צנועה, פשוט כי מתחשק לך ללבוש לבן, כי זה צבע קליל ונקי, כי זה מרגיש חופשי ויפה וזה גם משתלב בצורה מושלמת עם כל הצבעים האחרים.

למה לא מומלץ ללבוש שמלה לבנה לחתונה של מישהי אחרת?

התשובה לשאלה זו היא פשוטה - הכלה לובשת שמלה לבנה ביום החתונה ואף אחת לא רוצה להאפיל עליה. היא צריכה לבלוט על פני כולם, כי זה היום שלה. לכן, לבישת שמלה לבנה בחתונה לא שלך, נחשבת לבחירה פחות טובה. יש אפילו מי שרואים בכך מעשה אסור.

עם זאת, יש חתונות לבנות, בהן מבקשים מכל האורחים להגיע בלבוש לבן ואז - בחירת שמלה לבנה צנועה היא הבחירה המושלמת. במיוחד אם זו חתונה בטבע, שמאפשרת לך לבחור שמלה לבנה צנועה שהיא גם נוחה וקלילה.

למה מקובל ללבוש שמלה לבנה בחגי ישראל?

  • בגד לבן נחשב קל ואוורירי ולכן בימי קדם נהגו ללבוש לבן בארצות חמות - כמו בישראל.
  • לבן נחשב יוקרתי ואצילי, כי צריך לשמור עליו נקי ואת זה אפשר לעשות רק אם שומרים על אורח חיים מסוים ומקפידים על כביסה נכונה.
  • כוהני המקדש נהגו ללבוש לבן בתור סמל לטהרה, במיוחד ביום כיפור.
  • בחגי ישראל של ימי קדם, בארץ ישראל ובעליה לבית המקדש, היה מקובל ללבוש לבן בלבד.
  • גם גברים היו מצופים ללבוש לבן ביום החתונה ובחגים - בימי קדם.

לסיכום, לבן הוא צבע טהור, נקי ויש לו הרבה משמעות סמלית. אבל הוא בעיקר יפה, נעים, אוורירי וקל, מתאים לכל אחת וניתן לשלב אותו עם כל צבע. בואי לגלות שמלות לבנות צנועות ברמה אחרת - בקטלוג שלנו.