שמלות מקסי ושמלות מידי - מה בדיוק ההבדל

קיימות לא מעט דעות קדומות על בחירה נכונה בין שמלת מידי לבין שמלת מקסי (מידי רק לגבוהות למשל…), אבל תרשו לנו לבוא ולומר - גם בבחירת אורך השמלה ממש אין שחור ולבן.

שמלות מידי - מה זה ולמי זה מתאים?

שמלת מידי היא שמלה שמגיעה עד אחרי הברכיים. היא מכסה את הברכיים ולא יותר.

אז קודם כל, יש נשים שלא הולכות עם מידי, כי הן רוצות לכסות את הרגל לכל אורכה.

אבל האורך של שמלת מידי גם ידוע לשמצה בתור מקצר רגליים לנמוכות.

לכן, אם את מתחת לגובה 1.70, אבל ממש רוצה ללבוש מידי, כדאי לנעול נעלי עקב שקצת יאריכו את הרגליים וגם להקפיד על גזרה מחמיאה, לצד בד כהה וחלק, או דוגמה שלא גורמת לשמלה להיראות רחבה וקצרה. ואם את כבר מסתירה את הברך, רצוי לוודא שהשמלה מסתיימת בחלק הצר והעדין יותר של השוקיים ולא במרכז השוק הרחב.

אם תלבשי את השמלה נכון ותבחרי את הגזרה והצבע המתאימים לך, תראי נפלא עם שמלת מידי - גם אם את קצת נמוכה.

 

מתי כדאי ללבוש שמלת מידי?

שמלה צנועה באורך מידי נחשבת פחות פורמלית, או פחות חגיגית. לכן היא מתאימה לאירועי קיץ הנערכים בשעות הצהריים למשל, אבל גם לאירועים עסקיים קלילים, לאירועים משפחתיים, כמו ימי נישואין וימי הולדת וגם פשוט לנשים צעירות ונערות - כמעט בכל סוג של אירוע.

 

שמלות מקסי - מה זה ולמי זה מתאים?

שמלות מקסי הן שמלות שמגיעות עד הקרסוליים (לפעמים קצת יותר). הן נותנות אפקט דרמטי ומרשים, במיוחד אם אתן בוחרות לנעול נעלי עקב ולעצב תסרוקת מפוארת - אם הבד והגזרה של השמלה קצת יותר חגיגיים מהרגיל.

שמלת מקסי בגזרה מוקפדת מבד יוקרתי, כמעט תמיד תגרום לך להרגיש חגיגית ואלגנטית, מכובדת ומרשימה (ובצדק!), אם כי במקרים מסוימים, אפשר גם ללבוש שמלת מקסי מבד טריקו ולנעול סנדלים וגם זה יכול להיראות טוב בתור לבוש יומיומי.

 

מתי כדאי ללבוש שמלת מקסי?

כאמור, הכל תלוי בסוג הבד והגזרה של השמלה ולכן - אפשר ללבוש שמלת מקסי כמעט בכל הזדמנות. יחד עם זאת, שמלת מקסי בגזרה מוקפדת מבד יוקרתי, יכולה להיות השמלה המושלמת לחתונה של האחות ,או הבת שלך. היא יכולה להיות הבגד הכי מתאים כשאת מארחת ארוחה חגיגית אצלך בבית, יוצאת לקונצרט, או למוזיאון עם בעלך.

אבל כשהיא בצבעים בהירים בגזרה צעירה, שמלת מקסי יכולה להיות מושלמת גם לאירוע צהריים בחצר, ארוחה במסעדה, או לנופש עירוני מפנק.

 

לסיכום, בחירה בין מידי לבין מקסי תלויה לא רק באוך השמלה, כי אם גם בסוג האירוע לכבודו את מתלבשת, האנשים שאת רוצה להרשים ואיך שאת רוצה להרגיש.

לכן, למרות ההבדל המשמעותי באורך השמלה, כשאת מתלבטת בין מידי למקסי, שימי לב גם לצבעים, לדוגמה ולגזרה - כדי לבחור את השמלה הכי מתאימה עבורך.